zastepcze.auto.pl

Blog tematyczny na temat motoryzacji, sprzętu, nauki jazdy i lifestyl'u.

Lifestyle

Aranżacja garażu blaszanego – sprawdzone pomysły

Aranżacja garażu blaszanego – sprawdzone pomysły

Garaże blaszane cieszą się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem. Popularne blaszaki doskonale nadają się nie tylko do bezpiecznego parkowania auta, ale również do przechowywania różnego rodzaju akcesoriów i sprzętów. W większych garażach bez problemu można wykonywać również mniej lub bardziej skomplikowane prace warsztatowe. Istnieje bardzo wiele ciekawych pomysłów na aranżacje blaszaka. Aby w umiejętny sposób zagospodarować to nietypowe miejsce warto przestrzegać kilku prostych zasad.

Zobacz także: Jak zrobić prawo jazdy? – krok po kroku

Porządek kluczem do sukcesu

Przy aranżacji garażu pamiętać należy przede wszystkim o zachowaniu porządku. W małym garażu każdy przedmiot powinien posiadać swoje miejsce. Aby zapanować nad drobnymi narzędziami warto jak najszybciej zainwestować w głębokie regały. Godne polecenia są przede wszystkim metalowe regały, które wyróżniają się wysoką odpornością na niekorzystne czynniki zewnętrzne i przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również specjalne tablice na narzędzia, które bez problemu można zawiesić nad stołem warsztatowym.

Jak wykorzystać bramę garażową?

Osoby, które chcą zaoszczędzić nieco cennego miejsca powinny postawić na bramę garażową. Godne polecenia są przede wszystkim bramy dwuskrzydłowe, które jak powszechnie wiadomo otwiera się na zewnątrz garażu. Jeżeli przed garażem znajduje się spadek terenu to zamontowanie stopki na dole nie jest najlepszym pomysłem. W takiej sytuacji zdecydowanie lepszym wyborem są bramy uchylne, które otwierane są do góry.

Jakie wybrać meble do blaszaka?

Jak wspomniano powyżej aranżacja garażu skupia się przede wszystkim na doborze odpowiednich mebli. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem są metalowe regały. W dużej mierze to właśnie dzięki licznym półkom można zachować porządek. W większym garażu przydać może się również stół warsztatowy. Jest to niezbędny mebel dla zagorzałych miłośników majsterkowania. W mniejszym garażu doskonale sprawdzą się stoły składane i wielofunkcyjne.

Oświetlenie garażu

Aranżacja garażu polega również na wyborze odpowiedniego oświetlenia. W każdym garażu niezbędne jest przede wszystkim światło górne. Najlepszym wyborem są porządne halogeny albo niezawodne świetlówki ledowe. W dobrym markecie budowlanym bez problemu można kupić wysokiej jakości oświetlenie za kilkadziesiąt złotych. Lampy najlepiej przytwierdzić stabilnie do belek dachowych. W wielu sytuacjach najtrudniejszym zadaniem jest oczywiście doprowadzenie prądu do wnętrza garażu. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto rozplanować oświetlenie przed postawieniem garażu. Porządne oświetlenie powinno znaleźć się nie tylko wewnątrz garażu, ale również na zewnątrz. W tym konkretnym przypadku najlepiej postawić na lampę z czujnikiem ruchu. Lampa powinna być zamontowana nad bramą, dzięki czemu włączać będzie się po zmierzchu, gdy podjedziesz pod garaż. Ciekawym pomysłem jest również doświetlenie garażu światłem naturalnym. W tym przypadku należy wybrać garaż z oknami. Osoby, które nie wiedzą, jak zaaranżować garaż mogą zawsze skorzystać z pomocy odpowiedniego projektanta wnętrz.

Ile trwa kurs na prawo jazdy w Polsce?

PRACOWNIAFORMA

Udostępnij