zastepcze.auto.pl

Blog tematyczny na temat motoryzacji, sprzętu, nauki jazdy i lifestyl'u.

Motocykle

Jak wybrać strój na motocykl?

Jak wybrać strój na motocykl?

Jazda motocyklem potrafi być niezwykle ekscytująca oraz relaksująca. Wszystko zależy od tego od rodzaju motocykla jaki posiadamy oraz od sposobu w jaki go używamy. Niezależnie od typu motocykla, zakup odpowiedniego stroju na motocykl jest równie ważny, co zakup motocykla. Chroni on bowiem kierowcę przed poważnymi obrażeniami, w razie wypadku. Motocykl, nawet używany w odpowiedni sposób, potrafi być niezwykle niebezpieczną maszyną, dlatego warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i zakupić odpowiedni strój na motocykl.

Zobacz także: Jak wybrać swój pierwszy motocykl?

Ubrania motocyklowe do jazdy po mieście

Ubranie motocyklowe to zakup obowiązkowy dla każdego posiadacza motocykla. Każdy rodzaj jednośladu zazwyczaj wymaga innego stroju. Częściowo stoi za tym moda, jednak w większości przypadków powody są o wiele bardziej poważne. Jak zatem wybrać strój pasujący do danego rodzaju motocykla?
Bez najmniejszych wątpliwości można stwierdzić, że większość kierowców najczęściej jeździ po mieście czy pomiędzy małymi miejscowościami. Zazwyczaj są to jednak krótkie dystanse, które należy pokonać podczas załatwiania codziennych spraw. Jeśli chodzi o dobór stroju motocyklowego, w takim przypadku możliwości jest wiele. Dobrze może sprawdzić się ubranie wyprawowe lub kombinezon sportowy. Istnieją również inne rozwiązania, które bardzo często stosowane są przez kierowców motocykli.
Niezależnie od tego czy zakładamy na siebie komplet skórzany czy tekstylny, warto zadbać o to, aby podczas upałów strój był przewiewny oraz w razie potrzeby chronił przed wiatrem i deszczem. Latem warto korzystać z wszelkich wywietrzników, w które wyposażone są ubrania motocyklowe, natomiast w chłodniejsze dni warto wyposażyć się w ubrania termoaktywne, które zakłada się pod kostium.
Przydatnym rozwiązaniem podczas codziennej jazdy motocyklem po mieście mogą być również jeansy z kompletem ochraniaczy. Dobrze się prezentują oraz zapewniają bezpieczeństwo podczas upadku, a ponadto są one znacznie wygodniejsze niż kombinezon w sytuacji gdy musimy zejść z motocykla i szybko coś załatwić. Do takich jeansów doskonale pasują miejskie buty ze wzmocnieniami, które zapewniają bezpieczeństwo oraz nie utrudniają poruszania się.
Warto też zadbać o połączenie mody z bezpieczeństwem w sytuacji gdy poruszamy się cruiserem. Najczęściej kierowcy tego typu motocykli stosują jeansy z ochraniaczami oraz skórzane kurtki.

Ubranie na motocykl sportowy

W przypadku poruszania się motocyklem sportowym bezpieczeństwo jest szczególnie ważne. Taki motocykl jest bowiem znacznie szybszy oraz bardziej niebezpieczny niż na przykład wspomniany wyżej cruiser. W przypadku motocykli sportowych nie warto szukać kompromisów i najlepiej wyposażyć się w kostium motocyklowy. Taki kostium dzięki swojej budowie zabezpiecza przed niebezpiecznymi obrażeniami spowodowanymi na skutek upadku. Kostium motocyklowy z reguły jest specjalnie wzmocniony w taki sposób, by chronił przed wszelkiego rodzaju zadrapaniami, nawet podczas upadków przy dużej prędkości. Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas jazdy motocyklem sportowym i zainwestować w taki strój.

Jakie wybrać gadżety motoryzacyjne na prezent?

Udostępnij