zastepcze.auto.pl

Blog tematyczny na temat motoryzacji, sprzętu, nauki jazdy i lifestyl'u.

Motocykle

Jak wybrać swój pierwszy motocykl?

Jak wybrać swój pierwszy motocykl?

Zakup pierwszego motocykla to niezwykle ekscytująca przygoda dla każdego fana motoryzacji. Jazda motocyklem pozwala bowiem na zastrzyk adrenaliny, ale pomaga również się zrelaksować i odprężyć. Wszystko w zależności od tego jakim motocyklem się przemieszczamy oraz jakie jest jego przeznaczenie. Istnieje bowiem wiele typów motocykli. Można wyróżnić między innymi motocykle sportowe, które przeznaczone są do jazdy po specjalnie przygotowanych torach lub motocykle turystyczne, które są znacznie bardziej komfortowe i służą do dłuższych wypraw. Jak zatem wybrać swój pierwszy motocykl?

Zobacz także: Jak wybrać strój na motocykl?

Zakup pierwszego motocykla

Decydując się na zakup pierwszego motocykla powinniśmy mieć świadomość tego, że zweryfikuje on nasze umiejętności prowadzenia tego typu pojazdu. Może on sprawić, że pokochamy jazdę na motocyklu, lub całkowicie zrazić nas do tego typu maszyn. Pierwszy motocykl prawdopodobnie będzie też tym, na którym zaliczymy swój pierwszy upadek, dlatego warto do tej sprawy podejść bardzo poważnie.
Podczas zakupu pierwszego motocykla, należy kierować się przede wszystkim naszymi upodobaniami i wybrać ten model, który po prostu nam się podoba. Warto również kierować się zdaniem bardziej doświadczonych motocyklistów, dlatego jeśli mamy znajomych którzy interesują się tym tematem, to dobrym pomysłem będzie zapytanie ich o opinię. Przydatne mogą być również wszelkiego rodzaju fora motocyklowe, na których możemy poczytać o konkretnych modelach. Może okazać się, że model motocykla, który szczególnie nam się podoba, całkowicie mija się z celem, do którego chcemy go używać.
Oprócz kwestii wizualnych, warto przede wszystkim zastanowić się jakie będzie przeznaczenie naszego motocykla. Jeśli preferujemy codzienną jazdę po mieście lub mniejszych miejscowościach, to doskonale sprawdzą się motocykle klasy supermoto, naked lub turystyczne. Z kolei jeśli interesuje nas jazda terenowa, warto zainwestować w motocykl typu cross lub enduro.
Podczas efektownych przejazdów po ulicach miast dobrze sprawdzi cruiser lub chopper. Tego typu motocykle ze względu na swoją wygodę dobrze sprawdzą się również podczas podróży na większe odległości.
Jeśli interesuje nas szybka jazda motocyklem, wówczas warto zainteresować się motocyklem sportowym o aerodynamicznym kształcie i dużej mocy silnika. Należy jednak pamiętać, że tego typu motocykle są szczególnie niebezpieczne i wymagają pewnych umiejętności prowadzenia tego typu pojazdu, dlatego jeśli dopiero uczymy się jeździć, warto zacząć od małej pojemności silnika lub zainteresować się bardziej bezpiecznym motocyklem.

Strój na motocykl

Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z motocyklami, warto pamiętać o zakupie odpowiedniego stroju na motocykl. W znacznym stopniu zwiększa on bezpieczeństwo i chroni przed wieloma poważnymi obrażeniami powstałymi na skutek upadku. Kostiumy motocyklowe najczęściej zaprojektowane są w taki sposób, że nawet podczas upadku przy dużej prędkości jesteśmy odporni na wszelkiego rodzaju obdarcia. Zakup takiego kostiumu jest szczególnie istotny jeśli zamierzamy poruszać się motocyklem sportowym.

Jakie wybrać gadżety motoryzacyjne na prezent?

Udostępnij