Tutaj jesteś

Obraz z samochodem do domu — czy to dobry pomysł?

2 listopada 2022 Samochody obraz z samochodem

Jest wielu zapalonych miłośników motoryzacji, którzy uwielbiają otaczać się samochodami czy motorami, do tego stopnia, że w ich domach na każdym kroku zobaczymy jakiś pojazd w postaci zdjęć, modeli, zabawek, plakatów, … Są też ludzie, którym po prostu podobają się obrazy z pojazdami. Jednak wiele z nich nie potrafi zdecydować się jaki obraz z samochodem do domu wybrać i w jakim miejscu go powiesić. Martwi ich, czy taka ozdoba wpasuje się stylem do otoczenia. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • gdzie zawiesić obraz z samochodem
  • jaki obraz z pojazdem wybrać
  • do jakich stylów domu pasują obrazy motoryzacyjne

Gdzie zawiesić obraz z samochodem?

Wydawać by się mogło, że obraz z samochodem pasuje tylko do pokoju małego chłopca, który interesuje się motoryzacją. Nic bardziej mylnego. Takie ozdoby na ścianę nadają się prawie do każdego pomieszczenia, jeśli tylko zadbasz o pasującą do otoczenia kolorystykę i odpowiedni styl. Przejdź się po swoim domu i zobacz, gdzie obraz z samochodem będzie prezentował się najlepiej. W salonie, biurze, a może sypialni? Nie ma jednego słusznego wyboru. Każdy dom jest inny i to Ty musisz zdecydować gdzie go zawiesić. 

Jaki obraz z pojazdem wybrać?

Decydując się na zakup obrazu motoryzacyjnego, musimy najpierw zdecydować się, jaki pojazd będzie przedstawiał. Jeśli jesteśmy miłośnikami jakiegoś konkretnego środka transportu, a nawet konkretnego modelu, to sprawę mamy załatwioną. Jeśli jednak nie mamy nic konkretnego na myśli, warto to dobrze przemyśleć. Inspiracji można szukać w internecie, chociażby na stronie https://www.bimago.pl/obrazy/motoryzacyjne.html. Wiele osób decyduje się na obraz z samochodem lub motorem. Równie częstym motywem pojawiającym się na obrazach są rowery miejskie. Choć nie posiadają silnika i nie można się nimi poruszać z zawrotną prędkością, to mają w sobie coś, co nadaje obrazowi niepowtarzalny klimat stylu vintage. Podobny efekt można uzyskać, decydując się na zabytkowe pojazdy: stare auta, lokomotywy, taksówki, autobusy czy kampery. Ciekawym pomysłem może okazać się wybór traktorów, kombajnów, wyścigówek, pociągów, statków, motorówek, a nawet samolotów. 

Na co zwrócić uwagę kupując obraz z samochodem?

Kupując obraz z samochodem czy jakimkolwiek innym pojazdem warto zastanowić się nad kadrem, a także jego tłem. Chcemy, aby maszyna była na pierwszym planie? A może wolimy, aby była dyskretnie ukryta gdzieś z tyłu? Możemy też wybrać obraz przedstawiający tylko skrawek pojazdu. Takie zbliżenie na kokpit z kierownicą i lusterkiem czy same opony może być dobrym wyborem. Jeśli zostawimy jednak miejsce na tło, pomyślmy, co powinno przedstawiać. Przy obrazach w stylu nowoczesnym sprawdzi się miasto, autostrada czy wysokie budynki. Jeśli jednak chcemy nadać inny charakter, warto wybrać plażę, spokojną wieś czy klimatyczną kamienicę. 

Motoryzacyjny obraz vintage retro

Jeśli chcemy nadać pomieszczeniu klimat dawnych lat, warto zdecydować się na motoryzacyjny obraz vintage lub retro. Taki styl zapewnić nam może specjalnie nakładany na zdjęcie brązowy filtr, czy czarno-biały obraz z wyróżnionym na jaskrawy kolor pojazdem. Obraz vintage może być również oldskulowym plakatem czy piękną grafiką. Często w tym stylu pojawiają się rowery miejskie, taksówki i zabytkowe pojazdy. Jeśli czujemy, że ten styl jest dla nas odpowiedni, możemy zdecydować się na któryś z obrazów ze strony https://www.bimago.pl/obrazy/motoryzacyjne.html

Styl nowoczesny a obraz z samochodem

Jeśli mamy w pomieszczeniu styl nowoczesny warto, kupując obraz zadbać o to, aby miał taki sam charakter jak otoczenie, w którym będzie wisieć. Aby to zrobić, wybierajmy obrazy z nowoczesnymi pojazdami. Sprawdzą się tu szybkie modele aut i motorów, a także wyścigówki. Nowoczesne obrazy wykorzystują potencjał dynamiki, kontrastu i intensywności kolorów. Podkreślają atuty maszyn za pomocą połysku blachy i blasku świateł. Często pojawia się w nich motyw miasta, korków ulicznych, autostrad i wielkich wieżowców.

Redakcja zastepcze.auto.pl

Witamy na zastępcze.auto.pl- blogu dedykowanym wszystkim miłośnikom motoryzacji, sprzętu, nauki jazdy oraz lifestyle'u. Nasza redakcja składa się z pasjonatów, tworzących treści, które pomogą Ci zrozumieć świat samochodów, motocykli oraz nowoczesnych urządzeń.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?