zastepcze.auto.pl

Blog tematyczny na temat motoryzacji, sprzętu, nauki jazdy i lifestyl'u.

Lifestyle

Zamawiamy transport z Chin

Zamawiamy transport z Chin

Transport z Chin jest usługą, która interesuje coraz większą grupę polskich przedsiębiorców. Towary pochodzące z Dalekiego Wschodu są nie tylko bardzo tanie, lecz także bardzo dobrej jakości. Jedyną przeszkodą jest oczywiście odległość, która wymaga zastosowania niestandardowych form transportowania. Klasyczny transport lądowy nie wchodzi w grę. Jaki zatem transport z Chin będzie tu polecany?

Jaki transport z Chin będzie najlepszy?

Chcąc zamówić towar z Chin, należy przede wszystkim zorientować się w zakresie dostępnych metod jego transportowania. Czym się poszczególne rozwiązania charakteryzują i które są najbardziej opłacalne?
Nie da się ukryć, że przeważająca część towarów z tego kraju transportowana jest do Europy i innych części świata na statkach. Kontenerowce, które są w stanie pomieścić na swoim pokładzie dziesiątki ogromnych kontenerów, pozwalają na niezwykle opłacalny przewóz towaru. Nie tylko zabierają na raz bardzo dużą jego ilość, lecz dodatkowo są najmniej ograniczone, jeśli chodzi o rozmiar i masę ładunku. Z racji tego, że na jednym statku znaleźć się może tak wiele towaru, cena takiego transportu jest zdecydowanie najatrakcyjniejsza.

Jakie są natomiast wady drogi morskiej? Nie da się ukryć, że największym problemem jest tu czas. Dostawa może zająć kilka tygodni, a jeśli po drodze statek napotka złą pogodę, termin ten ulegnie wydłużeniu.

Inną bardzo często praktykowaną formą dostawy towarów z Dalekiego Wschodu jest droga lotnicza. Czym charakteryzuje się transport z Chin samolotem? Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że jest to zdecydowanie najszybsze rozwiązanie. W nawet najdalszy region świata ładunek jest w stanie dotrzeć w mniej niż 24 godziny. Oczywiście związane jest to z bardzo dużym kosztem. Inną wadą takiego transportu jest także stosunkowo mała ładowność samolotu. Oznacza to, że duże i ciężkie ładunki w ten sposób nie mogą zostać przetransportowane.
Na sam koniec pozostaje jeszcze droga kolejowa, która coraz częściej jest wybierana przez importerów. Biorąc pod uwagę szybkość, plasuje się pomiędzy samolotem a statkiem. Wiedzieć jednak trzeba, że z racji tego, że transport przekraczać będzie wiele granic, odprawy celne mogą znacznie wydłużyć czas transportu.

Co wpływa na cenę transportu z Chin?

Chcąc zamawiać towar z Chin, nie można zajmować się tylko tym, jak zostanie on przewieziony. Bardzo ważną kwestią jest także to, ile to wszystko kosztuje. Rzecz jasna wszystko zależne jest od tego, jaki konkretnie towar zostanie zamówiony, lecz warto mimo wszystko poznać czynniki, które wpływać będą na cenę transportu. Ile zatem kosztuje transport z Chin?
Pod uwagę należy wziąć to, w jaki sposób towar będzie transportowany. Wybierając statek, można znacznie zaoszczędzić, natomiast samolot pociąganie za sobą spore koszty. Dodatkowo na uwadze należy mieć także to, jaki będzie gabaryt oraz masa towaru. Im większy i cięższy, tym cena oczywiście idzie do góry.
Na sam koniec trzeba jeszcze zwrócić uwagę, co dokładnie będzie wwożone do kraju. Różne towary wiążą się z inną opłatą celną, a także z różnym podatkiem VAT. Na uwadze należy mieć to, że wszelkie nieprawidłowości znacznie wydłużą formalności na cle.

Udostępnij