zastepcze.auto.pl

Blog tematyczny na temat motoryzacji, sprzętu, nauki jazdy i lifestyl'u.

Nauka jazdy

Prawo jazdy kat. B Warszawa – co należy wiedzieć przed rozpoczęciem kursu?

Prawo jazdy kat. B Warszawa – co należy wiedzieć przed rozpoczęciem kursu?

W ostatnich latach na drogach można spotkać coraz większy ruch. Zarówno młodsze, jak i starsze osoby decydują się na rozpoczęcie kursu nauki jazdy, aby móc samodzielnie przemieszczać się w przestrzeni ruchu drogowego. 

Ty również planujesz uzyskać dokument, którym jest prawo jazdy kat. B? W takim razie zapoznaj się z poniższym artykułem, aby dowiedzieć się, o czym należy pamiętać przed rozpoczęciem kursu oraz jak wybrać sprawdzoną szkołę nauki jazdy. 

Kurs prawa jazdy kat. B Warszawa – wszystko, co musisz wiedzieć

Prawo jazdy kat. B uprawnia do prowadzenia samochodów osobowych, a także dostawczych, których masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. 

Prawo jazdy B Warszawa – aby zdobyć wymarzony dokument upoważniający do jazdy samochodem musisz mieć ukończone 18 lat. Warto pamiętać, że kurs na prawo jazdy możesz rozpocząć trzy miesiące przed ukończeniem pełnoletności. 

Kolejnym bardzo ważnym aspektem, jest posiadanie profilu kandydata na kierowcę (PKK). Możesz go uzyskać po wykonaniu badań lekarskich, które wykluczą przeciwwskazania lekarskie do prowadzenia samochodu. 

Gdy posiadasz już profil kandydata na kierowcę to możesz rozpocząć kurs w szkole nauki jazdy, która przygotuje Cię do przemieszczania się w przestrzeni ruchu drogowego. Kurs na prawo jazdy kat. B składa się z 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 30 godzin zajęć praktycznych. 

Po ukończeniu kursu musisz zdać egzaminy wewnętrzne, a następnie egzaminy państwowe. Pierwsza część to egzamin teoretyczny, który składa się z 32 pytań. Druga część to egzamin praktyczny, który składa się z dwóch etapów.

  1. Etap 1 – przygotowanie samochodu do jazdy oraz sprawdzenie stanu technicznego podstawowych elementów pojazdu, zadania na placu manewrowym.
  2. Etap 2 – zadania w ruchu drogowym. 

Po prawidłowym wykonaniu poleceń zadanych przez egzaminatora otrzymasz uprawnienia do kierowania pojazdami określonymi w przepisach kategorii B. 

Warto zaznaczyć, że jeśli posiadasz PKK to od razu możesz zapisać się na egzamin państwowy, przygotowując się do niego samodzielnie. Jednak zawsze warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Wiesz już, o czym należy wiedzieć przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy kat. B. Teraz sprawdź, na to zwrócić uwagę przed wyborem profesjonalnej szkoły nauki jazdy, która będzie spełniała Twoje oczekiwania. 

Jak wybrać sprawdzoną szkołę nauki jazy? 

Kurs prawa jazdy B – Warszawa oferuje szereg szkół nauki jazdy, w których możesz rozpocząć kurs. Decydując się na jedną ze szkół należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów, dzięki którym wybór kursu będzie dostosowany do Twoich potrzeb oraz oczekiwań. 

Bardzo ważnym aspektem jest kierowanie się nie tylko ceną za kurs oraz lokalizacją szkoły nauki jazdy, ale przede wszystkim jakością kształcenia. 

Profesjonalna szkoła nauki jazdy to taka, w której instruktorzy posiadają wykształcenie pedagogiczne i zapewniają indywidualne podejście do każdego kursanta. Jest to bardzo ważne, ponieważ często kurs na prawo jazdy wiąże się ze sporym stresem. Odpowiednia szkoła nauki jazdy nie tylko przygotuje Cię do zdania egzaminów, ale także nauczy Cię bezpiecznego poruszania się w przestrzeni ruchu drogowego. Ważnym elementem zmniejszającym stres jest dobranie odpowiedniego auta i możliwość podchodzenia nim do egzaminu. Czyli nauka samochodem, którym potem zdajesz, jednak nie wszystkie szkoły mają taką możliwość, dlatego wcześniej warto poszukać szkoły, która daje taką możliwość. 

Udostępnij