zastepcze.auto.pl

Blog tematyczny na temat motoryzacji, sprzętu, nauki jazdy i lifestyl'u.

Motocykle

Naprawa samochodu nie musi być kłopotliwa

Naprawa samochodu nie musi być kłopotliwa

Kupiłeś samochód i właśnie mija rok jego użytkowania, więc musisz dokonać przeglądu, by nie przepadła Ci gwarancja? A może po prostu wystąpiła awaria i niezbędna jest naprawa? Doskonale wiemy, że każda usterka, awaria czy przegląd auta, to dla każdego kierowcy stresująca sytuacja. Naprawa samochodu u mechanika okazuje się czasem bardzo kosztowna i kłopotliwa… Wcale tak nie musi być! Naprawa samochodu nie musi być kłopotliwa! Jak pozbyć się strachu na samą myśl o wizycie u mechanika?

Przegląd techniczny lub naprawa auta? Wizyta w serwisie wcale nie musi być taka straszna!

To jasne jak słońce – każdy z nas chciałby mieć auto bezawaryjne i niezawodne. Każdy kierowca, szukając nowego auta, ma nadzieję znaleźć model nie do zdarcia. Tymczasem nie ma większego znaczenia, jaką markę wybierzemy, albowiem to od nas bardzo dużo zależy! Istotne jest między innymi to, jak traktujemy auto i jak się nim obchodzimy – czy kontrolujemy stan płynów eksploatacyjnych, czy pilnujemy wszystkich terminów, przeglądów i serwisów… Oczywiście w każdym aucie, niezależnie od modelu, trzeba czasem wymieniać części – zwłaszcza hamulce, filtry, panewki, uszczelki… W każdym aucie trzeba też na bieżąco przeprowadzać drobne naprawy, aby uniknąć większych usterek i awarii. W każdym samochodzie bez względu na porę roku, markę i model, należy też systematycznie kontrolować stan i poziom płynów we wszystkich układach. Jest to konieczne we wszystkich pojazdach. Podobnie jak regularne przeglądy okresowe są niezbędne dla zapewnienia niezawodności samochodu. Jak zatem widać, jest wiele rzeczy, o których musimy pamiętać. Nawet mając niezawodne Volvo, trzeba mieć na uwadze to i owo.

Serwis Volvo Wielkopolska – dlaczego warto korzystać z usług autoryzowanych serwisów samochodowych?

W autoryzowanych serwisach samochodowych (takich jak Serwis Volvo Wielkopolska), w których pracują wyszkoleni mechanicy i fachowcy, już podczas jazdy próbnej sprawdza się zachowanie samochodu podczas przyspieszania, hamowania, swobodnej jazdy i manewrów skręcania. Jazda próbna weryfikuje również pracę silnika i turbosprężarki, układu jezdnego, wspomagania i napędu, układu hamulcowego, kierowniczego. Wyszkoleni mechanicy są również wyczuleni na wszelkie hałasy i stuki oraz znamiona nierównomiernej pracy. Kompleksowo sprawdzają stan szyb, oświetlenia, hamulców i zawieszenia. Weryfikują pracę silnika oraz działanie wszystkich systemów i elementów elektrycznych. Kontrolują też poziom oleju i płynów eksploatacyjnych. Następnie podłączają samochód pod komputer w celu sprawdzenia raportu VIN i historii samochodu.

Jak już wspomnieliśmy wyżej, niezwykle ważnym elementem użytkowania samochodu, jest również regularne dokonywanie przeglądu. Regularne przeglądy Volvo wydłużają sprawność i żywotność samochodu. Są one niezbędne dla zapewnienia niezawodności pojazdu, zmniejszają ilość usterek i obniżają koszty napraw. Wykonywane w odpowiednich terminach, pozwalają zachować auto w idealnym stanie technicznym, a także utrzymać jego najwyższą wartość. Częstotliwość przeglądów zależy od wersji silnika, roku produkcji i modelu samochodu. Zaleca się jednak regularny przegląd Volvo co 12 miesięcy lub co 20.000 – 30.000 km przebiegu. Jakie czynności obejmuje przegląd w autoryzowanym serwisie Volvo?

Kontrola silnika:

 • kontrola poduszek mocowania silnika,
 • kontrola przewodów paliwowych,
 • kontrola filtrów oraz poziomu oleju,
 • kontrola szczelności układu olejowego i chłodzącego,

Kontrola skrzyni biegów:

 • kontrola poziomu oleju w skrzyni biegów,
 • kontrola działania przekładni,
 • kontrola funkcjonowania sprzęgła,

Kontrola zawieszenia i układu hamulcowego:

 • kontrola stanu zawieszenia osi przedniej i tylnej,
 • kontrola układu kierowniczego,
 • kontrola przewodów hamulcowych i poziomu płynu hamulcowego,
 • kontrola zacisków hamulcowych oraz sprawności hamulca ręcznego,
 • kontrola grubości tarcz i klocków hamulcowych,
 • kontrola sprawności i funkcjonowania hamulców,

Kontrola urządzeń układu elektrycznego:

 • kontrola akumulatora,
 • pomiar ładowania alternatora,
 • sprawdzenie przewodów masowych,

Podłączenie i kontrola urządzeniem diagnostycznym

 • informacja o ewentualnych błędach i usterkach w układzie elektrycznym.

Serwis Volvo Wielkopolska – jakie korzyści niesie ze sobą Umowa Serwisowa Volvo?

Jeśli wraz z zakupem nowego Volvo zdecydowałeś się zawrzeć Umowę Serwisową, to możesz mieć całkowitą pewność, że Twoje auto będzie serwisowane rzetelnie i dobrze – zgodnie ze zaleceniami producenta, przez przeszkolonych techników korzystających wyłącznie z oryginalnych części zamiennych Volvo. Volvo oferuje nam dwa warianty umowy serwisowej do wyboru, a są to:

 • Umowa Serwisowa Volvo – Przeglądy okresowe przeprowadzane są co 12 miesięcy lub co 30 000 km przebiegu, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Umowa przewiduje m.in. bezpłatne aktualizacje oprogramowania, kontakt z osobistym technikiem serwisowym i kompleksowy przegląd samochodu.
 • Umowa Serwisowa Volvo Plus – W ramach umowy Volvo Plus dodatkowo, poza standardowym zakresem Umowy Serwisowej, w trakcie przeglądów nie będziesz musiał pokrywać kosztów części eksploatacyjnych, takich jak pióra wycieraczek, klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, płyn hamulcowy i akumulator rozruchowy.

Istnieje wiele zalet takiego serwisu, a jedną z nich jest atrakcyjna umowa, która przewiduje m.in. bezpłatną aktualizację map i oprogramowania, kontakt z osobistym technikiem serwisowym i dokładny przegląd, szczegółowy i kompleksowy. W zależności od roku produkcji i przebiegu samochodu dochodzą również dodatkowe czynności serwisowe, takie jak np. wymiana płynu, piór wycieraczek, filtra paliwa, klocków hamulcowych czy rozrządu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że w aucie są zamontowane oryginalne części zamienne.

Warto też wspomnieć o atrakcyjnej, ustalonej wcześniej cenie, która zależy od pakietu i umowy. Dzięki jednorazowej opłacie pokrywającej koszty trzech lub pięciu pierwszych przeglądów przez najbliższe 3-5 lat nie musisz już myśleć o kosztach serwisu, a umowę możesz także rozszerzyć na części eksploatacyjne.

Kolejną zaletą jest też możliwość otrzymania zastępczego samochodu na czas trwania przeglądu. Ponadto w autoryzowanych serwisach, takich jak Serwis Volvo Wielkopolska, pracują tylko wyszkoleni fachowcy i mechanicy koncernu Volvo, którzy specjalizują się w naprawach i przeglądach tych konkretnych samochodów! Mechanicy codziennie prowadzą Volvo, znają jego budowę, konstrukcję i specyfikę.

Poza usługami technicznymi Serwis Volvo Wielkopolska oferuje też wiele korzyści dodatkowych podczas każdej wizyty auta w serwisie:

 • Technik serwisowy – specjalnie przeszkolony osobisty technik serwisowy pomoże Ci zarezerwować dogodny termin przeglądu lub innych usług.
 • Pilot Assist – standardowa usługa aktualizacji, dzięki której Twoje Volvo zawsze opuści serwis ulepszone. Optymalizacji może podlegać np. działanie klimatyzacji, interfejsu kierowcy czy sterowanie silnikiem.
 • Sprawdzenie samochodu – Twoje auto zostanie podłączone do komputerowego systemu diagnostycznego, w celu sprawdzenia poprawności działania wszystkich systemów bezpieczeństwa.
 • Mycie samochodu – Twój samochód zawsze opuści serwis w nienagannym stanie technicznym i wizualnym. Zawsze wsiądziesz do czystego, umytego samochodu.

Regularne przeglądy i naprawy w autoryzowanym serwisie ASO to najlepszy sposób na zachowanie auta w idealnym stanie i jego beztroską eksploatację. Dzięki umowie serwisowej masz pewność, że w razie potrzeby Twój samochód trafi do najlepszych specjalistów i zostanie otoczony dobrą opieką, a Ty nie poniesiesz żadnych kosztów dodatkowych kosztów.

Udostępnij