Tutaj jesteś

Kask na motocykl – jaki wybrać?

4 maja 2023 Motocykle Kask na motocykl

Kask to zdecydowanie najważniejszy element ubioru każdego motocyklisty. Jego zadaniem jest ochrona głowy przed urazami podczas upadku. Musi zatem zapewniać możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa. Jego wybór jest podyktowany wieloma ważnymi przesłankami – co trzeba mieć na uwadze?

Kask motocyklowy – właściwy rozmiar to podstawa

Przymierzając się do nabycia kasku na motocykl, trzeba pamiętać o doborze prawidłowego rozmiaru. To niezwykle istotna kwestia, ponieważ kask musi być idealnie dopasowany – nie powinien zbyt ściśle przylegać do głowy, ale też niedopuszczalne jest, żeby był za luźny. Eksperci oraz doświadczeni motocykliści zalecają, aby inwestować wyłącznie w nowekaski motocyklowe – nigdy bowiem nie wiadomo, co działo się z używanym kaskiem. Poza tym ten element motocyklowej garderoby dostosowuje się do kształtu głowy swojego właściciela. Odpowiednio dopasowany kask wchodzi na głowę z delikatnym oporem oraz poruszać się razem z głową przy nagłych ruchach wykonywanych głową w bok i w kierunku góra-dół. Dobór rozmiaru zaczyna się od zmierzenia obwodu głowy. Zawsze trzeba też uwzględniać różnice w rozmiarówkach poszczególnych producentów. Najlepszą opcją są osobiste przymiarki, niemniej i przez internet da się kupić dobry kask – warto skorzystać z pomocy doradców sklepu online.

Kask motocyklowy – postaw na jakość

Z racji na rolę, jaką kask odgrywa w kontekście bezpieczeństwa motocyklisty, oszczędzanie na jakości mija się w tym przypadku z celem. Najlepiej postawić na model sygnowany marką znanych producentów takich jak np. Momo Design, Aprilia, Ducati, Shoei, Nexx etc. Trzeba mieć absolutną pewność, że kask spełnia wszystkie wymogi w zakresie bezpieczeństwa. Powinien pochodzić z pewnego i sprawdzonego źródła – czyli ze specjalistycznego sklepu będącego autoryzowanym przedstawicielem najlepszych producentów.

Kask motocyklowy – rodzaj kasku a styl jazdy

Kupując kask na motocykl, nie wolno pominąć preferowanego przez siebie stylu jazdy. Jeżeli ktoś często wybiera się w dłuższe trasy, z pewnością doceni zalety kasku szczękowego. Tego typu modele są wyposażone w przyłbicę, którą w razie potrzeby można podnosić lub opuszczać. Osobom poruszającym się motorowerami lub skuterami przyda się z kolei kask otwarty – doskonale się on sprawdza przy niedużych prędkościach. Na crossa czy offroad idealny będzie kask crossowy mający nieco inną budowę niż standardowe kaski. Nie wolno oczywiście zapomnieć o kaskach integralnych, które wśród motocyklistów cieszą się największym zainteresowaniem. To efekt ich uniwersalnego charakteru – są świetne i do jazdy turystycznej, i po mieście.

Kask motocyklowy – o tym nie zapomnij!

Porządny kask ma podkładki i wyściółkę, które da się bez problemu wyprać. Na komfort korzystania z niego wpływa również efektywna wentylacja. Wybrany model powinien mieć lekką skorupę (obecnie skorupy motocykli wytwarza się przeważnie z wielowłóknowych kompozytów) oraz posiadać zintegrowaną blendę przeciwsłoneczną. Mile widziana jest także wolna przestrzeń, w której da się umieścić interkom.

Materiał zewnętrzny

Redakcja zastepcze.auto.pl

Witamy na zastępcze.auto.pl- blogu dedykowanym wszystkim miłośnikom motoryzacji, sprzętu, nauki jazdy oraz lifestyle'u. Nasza redakcja składa się z pasjonatów, tworzących treści, które pomogą Ci zrozumieć świat samochodów, motocykli oraz nowoczesnych urządzeń.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?