zastepcze.auto.pl

Blog tematyczny na temat motoryzacji, sprzętu, nauki jazdy i lifestyl'u.

Samochody

Jak utrzymać samochód w dobrym stanie i zachować jego wygląd

Jak utrzymać samochód w dobrym stanie i zachować jego wygląd

Samochody osobowe należą do najdroższych rzeczy kupowanych przez normalnych konsumentów. Najczęściej droższą rzeczą jest tylko mieszkanie czy dom. Można więc w miarę bezpiecznie założyć, że jeśli posiadasz samochód, to jest to najdroższa ruchomość w twoim posiadaniu. Zrozumiałe jest więc, że chcesz aby twój skarb był sprawny i dobrze wyglądał tak długo, jak to tylko możliwe. Dla osób takich jak ty przygotowaliśmy garść wskazówek, które jak mamy nadzieję, pomogą w utrzymaniu sprawnego i pięknie wyglądającego samochodu przez całe lata.

Jak zachować nowy wygląd samochodu?

Aby zachować nowy wygląd samochodu należy z osobna zadbać o trzy najmocniej wpływające na jego wygląd elementy. Lakier, lampy i koła. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek i porad, jak dbać o te elementy.

Lakier

Na zewnętrzny wygląd samochodu oczywiście najmocniej wpływa jego karoseria i jej stan. To w końcu głównie ją widzi każdy, kto patrzy na samochód. Dlatego dbanie o stan karoserii jest tak kluczowe. Zabiegami, które w tym celu warto przeprowadzać, są przede wszystkim:

  • Regularne i dokładne mycie samochodu — utrzymany w czystości lakier jest w mniejszym stopniu narażony na negatywny wpływ substancji chemicznych zawartych w brudzie, przez co dłużej zachowuje swój oryginalny wygląd. Ważne jednak, aby czyszczenie przeprowadzać regularnie i dokładnie, tak aby w żadnym miejscu na lakierze nie zalegał brud. 

  • Woskowanie — wyczyszczony samochód dobrze jest zabezpieczyć przed nowymi zanieczyszczeniami. W tym celu przydatne są woski i inne środki służące do zabezpieczania karoserii samochodowych

Lampy

Szkło, z którego produkuje się lampy samochodowe, z czasem matowieje i traci blask kojarzący się z nowością. Proces ten mnożna jednak stosunkowo łatwo odwrócić poprzez ich wypolerowanie. W tym celu sprawdza się domowy sposób na polerowanie lamp pastą do zębów, choć jednak lepsze wyniki można uzyskać przy pomocy profesjonalnych preparatów.

Opony

To jak wyglądają opony też wpływa na to jak samochód jest odbierany. Jeśli twoje opony nie są więc nowe i nie nadają się jeszcze do wymiany, to warto zastanowić się nad ich dokładnym wyczyszczeniem i być może nawet zabarwieniem na czarno. W ten sposób łatwym kosztem uzyskasz efekt nowszego samochodu.

 

Udostępnij