zastepcze.auto.pl

Blog tematyczny na temat motoryzacji, sprzętu, nauki jazdy i lifestyl'u.

Samochody

Jak dobrać magazyn energii?

Jak dobrać magazyn energii?

W wielu miejscowościach zdarzają się przerwy w dostawie prądu. Coraz więcej osób korzysta także z odnawialnych źródeł energii, które wymagają użycia urządzenia do magazynowania prądu. Magazyny energii przydadzą się każdemu, kto ma instalację fotowoltaiczną. Jak wybrać dobry magazyn energii?

Co to jest magazyn energii?

Magazyny energii są urządzeniami, które pozwalają przechowywać energię, która w danym momencie nie jest potrzebna użytkownikowi. Można je inaczej nazwać dużymi akumulatorami, które kumulują zebrany prąd. Jeśli następuje przerwa w dostawie prądu lub fotowoltaika nie nadąża w danym okresie z produkcją, to wówczas można podłączyć magazyn energii i korzystać z nagromadzonego wcześniej prądu. Do wyboru są oczywiście różnego rodzaju magazyny, które należy dobrać wedle własnych upodobań, aby sprostały wymaganiom użytkowników.

Jak wybrać magazyn energii?

Do wyboru są różnego rodzaju magazyny energii i ciężko jest zdecydować, który z nich będzie najlepszy. Na pewno najważniejszym kryterium jest pojemność, czyli jego wielkość. Zaleca się, aby mieszkańcy domków jednorodzinnych wybierali magazyny o pojemności przynajmniej 10 kWh. Jest to optymalne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku takiego obiektu. Oczywiście pojemność to nie wszystko. Do wyboru są magazyny różnych producentów, które mają stosowne funkcje lub akcesoria. Wszystko to należy uwzględnić podczas zakupów. Warto wybrać autoryzowany punkt sprzedaży, który zajmuje się wyłącznie tego typu produktami. W takim sklepie można liczyć na fachową pomoc i poradę, które na pewno się przydadzą każdej osobie, która pierwszy raz ma styczność z takim urządzeniem.

Ile kosztują magazyny energii?

Ceny magazynów energii są uzależnione od kilku czynników. W sklepach można znaleźć oferty za ponad 1000 złotych, a także za ponad 30000 złotych. Skąd ta rozbieżność? Przede wszystkim ze względu na pojemność i wielkość magazynów. Dodatkowo niektóre z nich nie nadają się dla gospodarstw domowych, które produkują prąd na przykład z paneli słonecznych. Oczywiście na cenę wpływ ma także marka produktu i podzespoły, które zostały użyte do produkcji. Na pewno nie warto oszczędzać, gdyż tańsze modele mogą po prostu nie sprostać wymaganiom.

Kiedy przyda się magazyn energii?

Magazyn energii przyda się w każdym gospodarstwie domowym, które używa paneli fotowoltaicznych lub innych urządzeń produkujących prąd ze źródeł odnawialnych. Należy pamiętać, że w okresie letnim rodzina ma znacznie mniejsze zapotrzebowanie na prąd niż w okresie zimowym. Natomiast panele fotowoltaiczne pracują przez cały rok. Magazyn energii pozwala zatrzymać nadprodukcję prądu i zużyć ją w razie konieczności w zimowym okresie lub wówczas, gdy prąd został wyłączony przez dostawcę. Można także odsprzedać nadwyżkę i czerpać z tego zyski.

Dlaczego warto magazynować energię?

Magazynowanie energii jest doskonałym sposobem na zabezpieczenie się przed przerwami w dostawie prądu. Takie niestety zdarzają się często. Dodatkowo można sporo zaoszczędzić, co jest kolejnym plusem magazynów energii.

Więcej informacji i możliwość zakupu online: https://litowe.pl/kategoria-produktu/magazyny-energii/

Udostępnij